kobisi e-ticaret pazarlama

E-Ticaret SEO Paketleri

Size uygun e-ticaret SEO paketini seçin. Dilediğiniz zaman paket değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

eticaret seo

Online işletmenizi hayata geçirmek için çok emek verdiğinizin farkındayız. Kobisi’nin arama motoru optimizasyonu uzmanları işletmenizin hayal ettiğiniz müşteri potansiyeli ve satış oranlarına erişmesine yardımcı olmak için sizi bekliyor. SEO ekibimiz organik arama sonuçlarınızdaki görünürlüğünüzü ve satışlarınızı maksimize etmek için tamamıyla legal ve efektif çözümler üretiyor.

E-ticaret SEO hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için 0 850 885 06 15 ile bize ulaşın.

E-ticaret SEO Paketleri

İşletmenizi başarıya ulaştıracak daha iyi organik arama sonuçları için fırsatları gözlemliyor olacağız.

Starter SEO


 • Telefon Danışmanlığı
 • Google Analytics Kurulumu
 • Google Search Console
 • Teknik Optimizasyon
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • Site İçi Optimizasyon
 • Aylık Raporlama
 •  
 •  
 •  

Advanced SEO


 • İleri SEO Denetimi
 • Gelişmiş Teknik Optimizasyon
 • Uzun Vadeli SEO Stratejisi
 • İçerik Stratejisi
 • Backlink Profil Analizi
 • Meta Etiket Güncellemeleri
 • Görsel ve Video Optimizasyonu
 • Opsiyonel Yerel SEO
 • Gelişmiş Raporlama
 • Dönemsel Strateji Danışmanlığı

Premium SEO


 • Size Özel Pazarlama Uzmanı
 • Özelleştirilmiş Markalaşma Rehberi
 • Dönüşüm Performansını Arttırma
 • Sosyal Medya Profil Optimizasyonu
 • İçerik Promosyonu
 • Ürün Açıklamalarının Yazımı
 • Platform Taşıma Süreci
 • Aylık Stratejik Telefon Görüşmeleri
 • Aylık SEO ve Sosyal Medya Raporları

E-Ticaret SEO Stratejimiz

Anahtar Kelime Araştırması

Online işletmeniz için yapacağınız yatırımların; verimli ve etkili geri dönüşümler alması adına, hedef kitlenizi en doğru ve net biçimde özetleyecek anahtar kelime araştırması yapıyoruz.

Analiz Kriterleri

Organik trafik, backlink sayısı ve kalitesi, link kaynakları vb. metrikleri analiz ederek web sitenizin SEO performansını en üst seviyede tutuyoruz.

Marka Farkındalığı İnşası

Marka bilinirliğinin güvenilir kaynaklar üzerine kurulması, uzun vadede en kârlı yatırım portföyünü oluşturmaktadır. Bu nedenle güvenilir ve bilinir kaynaklardan markanız için etkileşime açık referanslar sağlıyoruz.

Etik SEO Taktikleri

SEO felsefemiz tamamıyla “beyaz şapka“ olgusu üzerine kuruludur. Uzun vadede online işletmenize en yararlı olacak SEO taktiklerini kurguluyor ve hayata geçiriyoruz.

Etkili İçerik

SEO için temel çalışmalardan birisi de doğru analizlerle oluşturulan kaliteli içeriklerdir. Editör kadromuz; ürünleriniz, site kategorileriniz ve blog sayfalarınız için SEO uyumlu içerikleri üretmekten keyif alıyor.

Tutarlılık & Şeffaflık

Tüm çalışmalarımızda, tutarlılık ve şeffaflık felsefelerini temel almaktayız. Bu nedenle etkileşimci, kararlı ve paylaşımcı ruhumuzu en iyi şekilde yansıtacak çeşitli proje yönetim araçları kullanıyoruz.

Özelleştirilmiş bir E-Ticaret SEO çözümüne mi ihtiyacınız var?

Kobisi size sınırsız e-ticaret SEO çözümleri sunar.
Detaylı bilgi için arayın.
0 850 885 06 15

seo audit

SEO Audit

Daha iyi sonuçlar almanız için en iyi SEO fırsatlarını gözlemliyor olacağız

SEO audit online işletmenizin arama motorları tarafındaki genel sağlığını gözlemleyebilmeniz için profesyoneller tarafından şiddetle önerilen muhteşem bir farkındalık raporudur. SEO audit çalışmaları sonucunda e-ticaret sitenizin enine boyuna tüm SEO ilişkili durumlarını gelişmiş raporlar ile edinirsiniz. Böylelikle sitenizin genel durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz. Teknik anlamda backlink durumu, site içi SEO düzenlemelerinin uygulanabilirliği, içeriklerin SEO uyumlu olması gibi konularda oldukça faydalı ve hayat kurtaran bilgiler edinirsiniz.

E-ticaret Siteniz için SEO Audit Hizmeti

Eğer arama motoru optimizasyonu süreçlerine aşina değilseniz bu durum sizi korkutmasın. SEO audit sürecinde raporladığımız tüm öneriler gerçekten anlaşılır ve son derece uygulanabilir konumdadır. Online İşletmenizin büyüklüğü farketmeksizin aynı tutarlılığı ve şeffaflığı sergilemekteyiz.

E-ticaret Siteleri İçin SEO Audit Hizmetinin Kapsamı

Önceliklendirilmiş SEO önerileri · Teknik SEO analizi · Optimizasyon analizi · SEO görünürlük analizi · Kapsamlı link edinim rehberi · Backlink sağlığı ve penalty analizi · Rakip Analizi · Ecommerce Google Analytics entegrasyonu · Google Webmaster Tools doğrulaması

E-ticaret SEO Hizmeti Hakkında Merak Edilenler

Özelleştirilmiş SEO stratejisinin avantajları nelerdir?

Özelleştirilmiş E-ticaret SEO paketleri özellikle site dışı optimizasyon, etkileşim ve link inşası aşamaları için çok güçlüdür. En önemlisi sitenizin spesifik SEO hedeflerini karşılar.

E-ticaret sitesi sahipleri kendileri SEO sürecini yönetebilir mi?

Eğer çok yeterli zamanınız, uzmanlığınız ve sabrınız var ise bu sorunun cevabı evet olabilir. SEO süreçlerinin olumlu ve olumsuz yanlarını, inceliklerini ve gözlemleme süreçlerinin yönetimi hakkında fikir sahip olmak zaman ve deneyim gerektirdiğinden bu süreci uzmanlara bırakmak en iyi seçim olacaktır. Böylelikle siz diğer e-ticaret alanları ile ilgilenirken biz bu konuda destekliyor olacağız.

Bir SEO hizmetinden net sonuçlar garanti etmesini beklemek doğru mu?

Eğer SEO hizmeti aldığınız bir ajans ya da kişi size kesin sonuçlar ve sayılar ile garantiler veriyor ise bu kişi ya da ajanstan uzak durmalısınız. SEO dünyasında olayların çoğu kişiler tarafından kontrol edilemeyen değişkenler üzerine inşa edilmiştir. SEO’nun amacı genel yönergeleri etik şekilde uygulama ve bu uygulama süreçlerinden çıkarımlar elde ederek başarıya ulaşmaktır.

Uyguladığımız SEO süreçlerine ne oranda müdahale etmeniz gerekiyor?

SEO sürecinde bazı durumlarda site sahibinin onayı gerekirken bazı durumlarda da tamamen süreci yöneten taraf inisiyatif alabilmektedir. Müşterilerimizden bazıları tüm optimizasyon süreçlerinde onayını almaksızın yönetmek yetkisi verirken bazıları ise benzersiz fikirler ile sürece katkıda bulunabilmektedir. Fikirleriniz bizim için son derece kıymetli ve sizlerden gelen geliştirme önerilerine son derece önem vermekteyiz. Her durumda SEO uzmanlarımız e-ticaret siteniz için en iyi çözümleri uygulamak için çalışıyor olacak.

Kaç adet anahtar kelime üzerinde yoğunlaşıyorsunuz?

SEO dünyasındaki genel kanı bir sayfanın yaklaşık olarak 3-5 temel anahtar kelime ile desteklenebileceği üzerinedir. E-ticaret sayfalarındaki ürünler, kategoriler ve diğer ürün ilişkili sayfalar kendi içlerinde ayrı dinamiklere sahip olduklarından SEO uzmanlarımız bu sayfaları en etkin sonuçlar doğuracak şekilde optimize etmektedir.

E-ticaret sitemin arama motoru dostu olduğunu nasıl anlayabilirim?

Mevcut SEO durumunuzun ölçmenin en iyi yollarından biri, site için bir SEO audit çalışmasıdır. Hem SEO analizi hem de bir sonraki adımı atmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmış spesifik öneriler içeren kapsamlı ve uygun fiyatlı bir denetim sunuyoruz.

Satışlarımı ve site trafiğimi arttırmak için başka neler önerebilirsiniz?

Etkili bir SEO kampanyası, sitenize gelen organik trafiği önemli ölçüde artırabilir, ancak satış dönüşümlerini garanti etmez. Talep, fiyatlandırma ve diğer durumlar performansı etkileyen başlıca faktörlerdir. Bunlara ek olarak SEO uzmanınızın kontrolü dışında olan dönüşümleri etkileyen birçok dış değişken vardır. Buna göre, SEO uzmanlarımızın tüm e-ticaret müşterilerine önerdiği birkaç tamamlayıcı uygulama vardır: tasarım ve pazarlama.


Dünyadaki hiçbir SEO süreci, bir alıcının kötü tasarlanmış bir web sitesi üzerindeki etkileşimini artıramaz. Alışveriş yapan kişi çevrimiçi alışveriş sitesinin hemen meşru ve güvenilir olduğunu "hissetmelidir" ve organik bir bağ kurmalıdır. Alıcı sitenize güvenmiyorlarsa bir ürün satın almayacaklardır; gelecekte göz atmak için mağazaya geri dönmeyecektir. Kısacası online bir satış ortamının olmazsa olmazlarından birisi iyi, yormayan ve kullanıcıyı rahat hissettiren tasarımdır.


Aynı şekilde, SEO kendi başında eksiksiz bir pazarlama stratejisi oluşturmaz. Çevrimiçi pazarlama stratejiniz sosyal medya, PPC (tıklama başına ödeme) reklamcılık ve alışveriş feed'leri gibi tamamlayıcı unsurları içermelidir. Başarı için kesin bir tarifi yoktur, ancak aktif olarak birden fazla çevrimiçi kanal aracılığıyla pazarlama yapmayan başarılı bir şirket bulmak nadirdir.