Kobisi

E-Ticaret için Sosyal Medya Pazarlaması

E-ticaret sosyal medya pazarlaması ancak etkili bir şekilde yönetildiği takdirde mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşimde bulunmanıza yardımcı olur. Sosyal medya pazarlama ekibimiz, müşterilerinizin zaten faal olduğu topluluklarda güçlü bir online varlık geliştirmenize, marka bilinirliğini artırmanıza, gelecekteki satın alımları teşvik etmenize ve müşteri sadakati oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Sosyal medya pazarlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için 0850 885 06 15 numaralı telefondan bizi arayın.

E-Ticaret Sosyal Medya Stratejimiz

 • Sosyal Araştırma

  Müşterileri cezbedebilmek ve takipçi sayınızı koruyabilmek için doğru sosyal medya mecraların kullanılması gerekir. Ekibimiz sizin için doğru sosyal medya kanallarını bulur.

 • Tutarlı Katılım

  Düzenli olarak içerik yayınlayarak ve yeni takipçiler kazanarak sosyal medya çalışmalarınızı takip etmenizi sağlarız.

 • İlgi Çekici İçerik

  İşimiz takipçilerinizi sadık müşterilere dönüştüren, ilgi çekici, paylaşılabilir ve alakalı içerik oluşturmak ve yayınlamaktır.

 • Genişletilmiş Sosyal Etkiler

  Uzman tekniklerimiz, sosyal medyanızı takip etmenize yardımcı olur ve kaliteli takipçileri sosyal medya üzerinden markanıza çekmektir.

Sosyal Medya Pazarlama Paketleri

Sosyal Medya Hizmetlerimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular.

 • Sosyal medya bana göre mi?

  Her işletme sosyal medyadan yararlanabilir. İster ürün veya hizmet satın, Facebook ve Twitter gibi platformlarda sizin için bir hedef kitle mevcut bulunur.

 • Facebook ve Twitter hesaplarım olmalı mı?

  Hayır, sosyal medya hizmetlerimizi kullanmak için mevcut Facebook ve Twitter hesaplarına sahip olmanız gerekmez. Onları sizin için hazırlamaktan mutluluk duyuyoruz! Takipçi kitlenizi oluşturmaya başlamak için, sizin yerinize içerik yayınlayacağız ve tweet atacağız. Öte yandan, sosyal medya hesaplarını zaten kurduysanız, profil bilgilerinizi optimize eder ve hesapların yönetimini devralırız.

 • Başka bir sosyal ağ seçebilir miyim?

  Evet, Özel Sosyal Medya paketimiz Pinterest, LinkedIn ve Tumblr gibi birçok farklı kanalı içerebilir.

 • Satışları garanti ediyor musunuz?

  Sosyal medya sıklıkla trafikte artış, daha fazla marka bilinirliği ve müşteri sadakatini geliştirirken, artan satışları garanti edemeyiz. Sektördeki uzmanlığımızı sosyal medya çalışmalarınızı yönetmek için kullanacağız, ancak alışveriş yapanların memnuniyetini sağlamak ve satışları teşvik etmek sonuçta size kalmış.

 • Sosyal medyamın her yönüyle ilgileniyor musunuz?

  Hayır. Sizi düzenli olarak telefon ile arar, tweet atar ve işi ele alırız ancak kendi başınıza gönderdiğiniz içeriğin sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi bir etkileşim sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Ayrıca herhangi bir hizmet sorununu da (geri dönüş politikası soruları, geri ödeme talepleri, sipariş durumu sorguları, mal şikayetleri, garanti talepleri, vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) çözemiyoruz.

 • Şirketim için hangi içeriğin gönderileceğini nasıl bileceksiniz?

  Sektörünüzü araştırıp, içeriğinizi diğerlerinden ayıran bir strateji belirleyeceğiz. Gönderiler ve tweet'lerin alakalı ve zamanında olmasını sağlamak için sektörel haberleri takip edeceğiz. Ürün tanıtımları için ayrıca ürüne ve özel fiyat bilgilerine ihtiyacımız olacak.

 • Gönderileri onaylayabilir miyim?

  Kampanyanızın ilk birkaç haftasında, önerilen tüm gönderiler, göndermeden önce görüşleriniz için size sunulacaktır. Bu, sosyal medya yöneticinizin şirketin sesini yansıtmasına ve çeşitli sosyal medya konularıyla markanızı sıkı bir şekilde ilişkilendirmeye olanak tanır. Bununla birlikte, sosyal medyanın gerçek zamanlı doğasından ötürü, sosyal medya mesajlarının zamanında olması önemlidir. Bu nedenle, mesajların online topluluğa ayak uydurmasını sağlamak için, onay süreci iki veya üç hafta sonra sona erecektir.

 • Facebook ve Twitter yazılarımı web siteme veya bloguma entegre eder misiniz?

  Hayır, Facebook gönderilerinizi veya Twitter’daki tweet'lerinizi web sitenize veya blogunuza entegre edemeyiz.

 • Bu bir 7/24 hizmet mi?

  Sosyal medya ekibimiz, pazartesiden cumaya normal iş saatlerinde görev yapmaktadır. Mesai saatleri dışında takipçilerinize mesajlar veya tweet'ler göndermeniz önemliyse, o zamanlar için özel planlamalar yapabiliriz ancak yalnızca fanlar, takipçiler ve topluluk üyeleri ile biz ofisteyken aktif olarak etkileşim kurabiliriz.

 • Bu çalışmaların işe yarayıp yaramadığını nasıl bileceğim?

  Her ayın sonunda, sosyal erişiminizi değerlendiren, katılımınızı analiz eden ve sosyal etkinizi değerlendiren bir sosyal medya raporu alacaksınız.