kobisi e-ticaret pazarlama

E-ticaret Tasarım

Özelleştirilebilir temalarla mağazanızı istediğiniz şekilde dizayn edin.

Kobisi E-ticaret Paketi Temaları

Fashion
Fashion
Ücretsiz
Fashion Mega
Fashion Mega
Ücretsiz
Noren
Noren
Ücretsiz
Mono
Mono
Ücretsiz
Mono Top
Mono Top
Ücretsiz
Quark
Quark
Ücretsiz
Accessories
Accessories
Ücretsiz
Watch
Watch
Ücretsiz
Hype
Hype
Ücretsiz
Minimal
Minimal
Ücretsiz
Sporty
Sporty
Ücretsiz
Trendy
Trendy
Ücretsiz
Techno
Techno
Ücretsiz
Material
Material
Ücretsiz
Mono Pearl
Mono Pearl
Ücretsiz
Victorious
Victorious
Ücretsiz

Web Site Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web site tasarımı, her şeyden önce ziyaretçileri sıkmayacak şekilde sade, içerik ve görsel anlamda güçlü, kolay anlaşılır ve kolay kullanılabilir olmalıdır. Yani web sitesinin grafik arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, programlama altyapısı kullanıcı dostu olarak oluşturulmalıdır.

Özgün Tasarıma Sahip Olmalı

Web sitesi tasarımı markaya özgü olmalıdır. İnternet milyonlarca web sitesinin mevcut olduğu koca bir platform ve sizinle aynı ya da benzer ürünleri satan birçok marka ve site var.

Sizi onlardan farklı kılacak şey ise özgün, kullanıcıyı yormayacak ve hedefine ulaştıracak farklı bir tasarıma sahip olmanız olacaktır.

Responsive (Duyarlı) Olmalı

Eğer siteniz responsive değilse, kullanıcılar okumak ve tıklamak istedikleri alana zoom yaparak ulaşmaya çalışır ve kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler. Menü alanını kullanmak zorlaşır ve gitmek istedikleri linki bulamayabilirler. Bu durum kullanıcının siteyi kullanımının zorlaştığı anlamına gelir. Siteniz tüm masa üstü bilgisayarlarla, tabletlerle ve akıllı telefonlarla uyumlu olmalıdır. Tasarım tüm çözünürlük ve boyutlarda kolayca kullanılabilmelidir.

Geliştirilebilir Olmalı

Web sitenizin tasarımı geliştirilebilir olmalıdır. Sabit ve geliştirilemeyecek bir site tasarımı sitenin gelecekte sıradanlaşmasına neden olacaktır. Yeni özellikler eklenmek istendiğinde tasarımı en baştan yapmak zorunda kalınacak bu da yazılımcıların fazlaca zamanını alacaktır.

Hızlı Yüklenmeli

Kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa sürede ulaştırabilmek için sitemiz hızlıca yüklenmelidir. Bunun için ise güçlü bir server ve yüksek bant genişliğine ihtiyaç vardır. Aynı zamanda sitede yükleme hızını düşürecek megabaytlı animasyonlar,fotoğraflar, video ve sesler kullanılmamalı. Ya da boyutları optimize edilmelidir.

Erişilebilir Olmalı

Ziyaretçiler web sitesini her tarayıcıda(firefox, opera, google chrome vb.) açabilmeli, site içerisinde rahatlıkla dolaşabilmeli ve tasarımı tüm bu tarayıcılarda aynı görmelidir. Bir diğer nokta ise web sitesinin çözünürlüğü farklı cihazlara da uyum sağlamalıdır.

Ayrıca kullanıcı menü ve navigasyon alanlarında aradığını bulabilmeli ve sayfalar arasında rahatlıkla dolaşabilmelidir. Kullanıcının hedefine en fazla 3 adımda ulaşabilmesi en önemli kriterlerden biridir.

Güvenlik Önlemleri Alınmalı

Web site kullanıcıları ve arama motorları güvenli olmayan siteleri sevmezler ve her iki yönden de değer kaybedebilirsiniz. Bu sebeple sunucu tarafında da, yazılım tarafında da tüm güvenlik açıklarının belirlenip yok edilmesi gerekmektedir. Bunların yanında sitenizi güvenli kılmak için SSL sertifikası bulunmalı, belirli periyodlarla yedeği alınmalı ve admin yani panele giriş şifrenizin de kırılması zor olmalıdır.

Web Sitenin İçeriği Uygun Olmalı

Web siteniz bir nevi sizin itibarınızdır. Kullanıcınızın web sitenizde dolaşırken hatalı içerikler, çalışmayan sayfalar, kötü bir tasarım ve anlaşılmayan bir menü yapısı ile karşılaşması demek, kullanıcınız üzerinde ilk izlenimde iyi bir intiba bırakmamış olmanız demektir. Web sayfalarında kullandığınız başlıklar, içerikler ve resimler sizi ve firmanızı doğru olarak aktarmalı.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uyumlu Olmalı

Web sitesi tasarlarken arama motorlarının mantığını bilmek ve tasarımı bu mantığa göre oluşturmak gerekir. Eğer siteniz tasarlanırken arama motorlarının indeksleyeceği bir yapı kurulmaz ise siteniz ile arama sonuçlarında asla karşılaşamayabilirsiniz. Bu sebeple her sayfa arama motorları tarafından sağlıklı bir şekilde indekslenmelidir.Ayrıca tasarımda sayfalarda oluşturulacak title ve description alanlarının oluşturulması ve panelde kullanıcıya sunulması gereklidir.